• RehRoz
 • RehRoz
 • RehRoz
 • RehRoz
 • RehRoz
Terapia Falą Skupioną BTL
Terapia SIS BTL
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 18:30
11-700 Mrągowo, ul. Rynkowa 11

Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców Gminy Miasto Mrągowo

Ostroga piętowa. Ból pięty, domowe sposoby na walkę z ostrogą piętową

2018 Sierpień - RWA KULSZOWA

Dnia 31  sierpnia przebadaliśmy w mieście Giżycko 50 osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa lędźwiowego, u których stwierdzono rwę kulszową. Wśród tych pacjentów szczególną uwagę zwrócił 53 letni pacjent mężczyzna 184 cm wzrostu prawidłowo zbudowany z lekką nadwagą. Przez  cały rok tak często jak to możliwe gra w tenisa ziemnego. Praca którą lubi wymaga siedzenia przy komputerze  przez cały trwający 10-12 godzin roboczy dzień.
HISTORIA CHOROBY I WYWIAD RODZINNY
Dieta mężczyzny jest zrównoważona , a on sam zapewnia , że je 3 posiłki dziennie. Pije ok 4-6 szklanek wody dziennie. W czasie dnia wypija też 4 filiżanki kawy. Nie bierze żadnych suplementów diety ani nie pali.
W przeszłości pojawiło się u niego obustronne zapalenie powięzi podeszwowej, którego leczenie jak dotychczas nie było skuteczne. Inny problem zdrowotny jaki zdiagnozowano to Zespół Cieśni nadgarstka. Mężczyzna przez całe  życie był zdrowy.

DOLEGLIWOŚCI
Pacjent skarży się na ból w dolnym odcinku lędźwiowym , który promieniuje  do lewej kończyny dolnej. Wcześniej mógł grać w tenisa całymi dniami. Teraz nawet rozgrzewka krótka powoduje ostry ból . Bolesności odczuwa także w nocy, kiedy śpi głownie na plecach lub na lewym boku. Czasami pacjent doświadcza uczucia niespokojnych nóg, szczególnie podczas podróży. Jego lekarza zauważył opadanie lewej stopy(lekarz z Giżycka). W dalszym ciągu mężczyzna narzeka na nieustanny ból obydwu stóp. Nasila się ona podczas chodzenia, tak jak i ból pleców.
DOKUMENTACJA I DOTYCHCZASOWE LECZENIE
Badanie rezonansem magnetycznym wskazuje na wyraźne zwyrodnienie krążków międzykręgowych L4-L5. W celu zmniejszenia stanu zapalnego pacjent otrzymał miejscowe iniekcje. Nie rozwiązywał problemu z dyskiem w inny sposób. Obecnie chodzi na fizjoterapię by wzmocnić mięśnie prawej nogi, wystąpił tu zanik mięśni będący wynikiem ucisku korzenia nerwowego. Pacjent dostawał iniekcje w powięzi podeszwowe  jednak z niewielkim skutkiem. Lekarz z Giżycka zdiagnozował u niego hiperpronację-płaskostopie i pacjent nosił wkładki ortopedyczne.

BADANIE
Badanie wykazało:

 • stopa Mortona i hiperpronacja
 • ocena posturalna wkazała dysfunkcje w ustawieniu miednicy
 • brak różnicy długości kończyn
 • analiza chodu ujawniła umiarkowanie dynamiczną hiperpronację lewej stopy
 • palpacja mięśnia gruszkowatego, pośladkowego średniego i mniejszego ujawniła znaczne większe napięcie po lewej stronie  niż po prawej ,zachodzi zjawisko kompresji nerwu kulszowego przez mięsień gruszkowaty, napinacz powięzi szerokiej bardzo napięty
 • mięśnie kulszowo-goleniowe lewej kończyny  były bardzo napięte i ekstremalnie napięte
 • więzadło krzyżowo-guzowe była źródłem bólu o wzorcu charakterystycznym dla pacjenta- w dół lewej nogi aż do stopy, więzadło biodrowo-lędźwiowe dawało ból przeniesiony do grzebienia biodrowego

LECZENIE
W celu zmniejszenia bólu do pewnego poziomu można zastosować techniki manualne, chociaż przy protruzji dysku nie przyniesie to dłuższej ulgi. Mięsnie o których była mowa powinny być poddane leczeniu, a dezaktywacja punktu spustowego zastosowana, aby ograniczyć obciążenia układu mięśniowo-nerwowego pacjenta . Poza tym leczenia pozostałych mięśni ud  i nóg jest uzasadnione ze względu na ich wpływ na dysfunkcje miednicy oraz mechanikę stopy. Leczenie hiperpronacji stopy może zmniejszyć objawy zapalenie powięzi podeszwowej oraz pozytywnie wpłynąć na miednicę i dolne partie pleców. Korekcja mechaniki stopy  odgrywa znaczną rolę w chodzie, mimo że niektóre problemy związane są z cyklem chodu biorą się prawdopodobnie z ucisku korzenia nerwu, mające na celu pomóc w przywróceniu sklepienia podeszwowego korekcja mechaniki stopy i strukturalne podparcie stóp może przynieść ulgę.

2018 - STRONGMAN MIKOŁAJKI

Międzynarodowe zawody STRONGMAN MIKOŁAJKI 2018 Polska kontra Słowacja ze strony FIZJOTERAPEUTYCZNEJ-REHROZ Przeprowadziliśmy ponad 100 darmowych porad i zabiegów FIZJO w tym opieka nad startującymi zawodnikami. Już niedługo nasz zielony namiocik REHROZ będzie można odwiedzić w Mrągowie i uzyskać darmowe porady fizjoterapeutyczne, masaże ,zabiegi terapii manualnej. Obserwujcie nasz profil facebook'owy a dowiecie się Gdzie i Kiedy będziemy dla was dostępni.

Gdy boli kręgosłup. Ćwiczenia rozluźniające wg. D.Rozberg

Darmowa rehabilitacja domowa

2018 Maj - Kręcz szyi. Jak sobie z nim poradzić?

2018 Kwiecień - Badania dzieci

Dnia 18 kwietnia 2018r. zakończyliśmy badania przesiewowe u dzieci w wieku przedszkolnym "Wczesne wykrywanie wad postawy ciała" w Niepublicznym Przedszkolu "Kubuś" Mrągowo ul.Spacerowa 1 . Zostało przebadanych 150 dzieci u 70 % stwierdzono wady postawy takie jak: boczne skrzywienia kręgosłupa, stopy płasko koślawe, szewska klatka piersiowa oraz inne. Myślimy, że jest to wynikiem mało aktywnego spędzania czasu wolnego, niepoprawnego siedzenia, zbyt długiego spędzania czasu przed komputerem, tabletem, telewizorem. Chociaż nie wszystkie wady jakie wykryliśmy są nabyte, niektóre z nich sięgają okresu okołoporodowego.

Kolejna akcja już niedługo tym razem będziemy przeprowadzać badania w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie klasy 0-3. Zapraszamy serdecznie wszystkie przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy 0-3 do skorzystania z naszych badań "Wczesne wykrywanie wad postawy ciała u dzieci". BADANIA są bezpłatne nie jest to żaden program unijny ani rządowy, przeprowadzamy je na terenie przedszkola lub szkoły w wyznaczonym wcześniej terminie.

2018 Marzec - Jałowa martwica guza kości piętowej

Drodzy koledzy i koleżanki chciałbym przedstawić dość ciekawą jednostkę chorobową występującą dość regularnie w moim gabinecie jaką jest Jałowa martwica guza kości piętowej. Występowanie między 9 a 13 rokiem życia (częściej u chłopców), objawia się dolegliwościami bólowymi guza piętowego po biegach, długich spacerach. Przyczyny występowania choroby to zaburzenia hormonalne lub predyspozycje genetyczne. Po zrobieniu zdjęcia RTG widzimy w okolicy guza piętowego jakby łuskę okalającą piętę. Leczenie jakie można zastosować to fizykoterapia, igłoterapia, wkładki obciążające.
Poniżej prezentujemy zdjęcie naszego pacjenta, choroba nazywana inaczej chorobą Haglunda.

2018 Marzec - Zespól Ciasnoty Podbarkowej

Drodzy koledzy i koleżanki Zespól Ciasnoty Podbarkowej, bardzo częsty przypadek w naszych gabinetach przyczyny mogą być pierwotne: zaburzenia struktur anatomicznych np: deformacja wyrostka barkowego, wyrośla kostne, uniesienie głowy kości ramiennej 1 cm lub więcej względem panewki łopatki co widzimy na poniższym zdjęciu RTG naszego pacjenta lub wtórne: nawrotna niestabilność stawu ramiennego, neuropatie, wady postawy. Przyczyn oczywiście jest o wiele więcej lecz te które wymieniłem są najczęściej spotykane. Rodzaj terapii jaki możemy zastosować przy tego rodzaju schorzenia jest indywidualny dla danego przypadku.

Mam nadzieję że ten krótki opis ułatwi wstępną diagnozę.
D.Rozberg pozdrawiam

2018 Marzec - Fala Uderzeniowa na Bolesny Bark - przeciążony

2017 Listopad

Wprowadzenie do metody terapii czaszkowo-krzyżowej

2017 Październik

Zastosowanie terapii czaskowo-krzyżowej u dziecka z tikami

2010 Grudzień

Terapia manualna i fizykoterapia

Logo - CreativeRoomStrona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.